Najlepsze opony letnie 2021

wymiana opon Białołęka

Sezon letni dobiega końca tym samym pora podsumować, które z opon w praktyce sprawdziły się i sprzedawały najlepiej. Nie bazujemy na testach w spreparowanych wcześniej warunkach – opieramy się na subiektywnych doświadczeniach kierowców i naszych prywatnych danych popartych opony i felgi Warszawa sklep. Dzięki temu mamy nadzieję, że ten artykuł będzie jak najbliższy rzeczywistości.

Liderem sprzedaży w Polsce jak zawsze były najtańsze opony ekonomiczne Dębica i Kormoran. Spójrzmy więc na opony o lepszej jakości. Tutaj prym wiodły takie marki jak Kleber, Uniroyal, Nokian, Falken, Hankook. Jeżeli chodzi o modele z najwyższej półki, to konkretnie były to Michelin Primacy 4, Goodyear EfficientGrip Performance 2 oraz obecny na rynku od kilku lat Dunlop Sport Bluresponse. Mówimy głównie o najpopularniejszych rozmiarach od 14 do 17 cali.

Opony letnie z roku na rok stają się coraz lepsze – nawet te tańsze i teoretycznie słabsze jakościowo modele obecnie prezentują całkiem dobrą jakość. Producenci opon skupiają się głównie na trzech parametrach, które są widoczne na etykietach Unii Europejskiej umieszczonych na każdej z opon. Starają się je poprawiać z roku na rok, dążąc do osiągnięcia najwyższej klasy „A”. Natomiast dla klientów nie jest to obojętne, gdyż skupiają się na tym, aby zakupić opony z możliwe jak najlepszymi osiągami w tych trzech kategoriach UE w możliwie rozsądnej cenie. I to właśnie widzimy w powyższych wynikach sprzedaży, gdzie mamy najwięcej opon notowanych w kategoriach „A” i „B”. Tutaj mała uwaga – od maja 2021 roku również głośność określa się literami od „A” do „C”. Opona w kategorii A generuje hałas zewnętrzny na poziomie maksymalnie 69dB.

Przyjrzyjmy się najpopularniejszym na rynku rozmiarom opon 195/65R15, 205/55R16 i 225/45R17. Zdaniem naszym i badanej grupy kierowców najlepsze opony letnie 2021 to:

195/65R15 91H Michelin Primacy 4 S2 – Opór toczenia: A / Hamowanie na mokrej nawierzchni: A / Głośność: A (69dB)

205/55R16 91V Goodyear EfficientGrip Performance 2 – B / A / A (69dB)

225/45R17 94W Michelin Primacy 4 – B / A / A (68dB)

Zbliżający się sezon zimowy to start wyprzedaży opon letnich z produkcji 2020 i 2021 roku. Wrzesień i październik to najlepszy czas na zakup opon letnich w dobrej cenie. Polecamy odwiedzić wymiana opon Białołęka i przekonać się samemu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*