Opony nowe, czy używane?

opony Warszawa
opony Warszawa

Czy wymiana opon ze zużytych na używane zamiast nowych ma jakikolwiek sens? Opony używane Warszawa znajdziemy przede wszystkim w ogłoszeniach w Internecie. Zakup opon używanych w Warszawie nie przysparza dużego kłopotu. Większą niewiadomą jest jakość takich opon – jeżeli kupujemy je w wieloletnim serwisie z wymiana opon Warszawa, to takie opony są sprawdzane – nie kupujemy kota w worku. Gorzej jeżeli sprzedawcą jest osoba prywatna. Zastanawiamy się często dlaczego są sprzedawane(być może miały jakieś ukryte wady), skąd pochodzą te opony (rzadko, ale może dojść do nieprzyjemnej sytuacji zakupu opon kradzionych). Sprzedawca oczywiście nie powie nam jaka jest prawdziwa historia i stan opon, tego dowiemy się dopiero podczas użytkowania – ryzykując przy tym nasze bezpieczeństwo.

Jeżeli już decydujemy się na opony używane, to kupujmy tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, najlepiej w serwis opon warszawa Białołęka, czyli firmie z dużym doświadczeniem w sprzedaży opon używanych i ich selekcji oraz gdzie kupowane opony używane zostaną od razu zamontowane i dostaniemy na nie gwarancję rozruchową. Będziemy mieli jasność już na samym wstępie, czy kupowane przez nas opony udało się dobrze wyważyć, czy nie widać jakichś uszkodzeń itd.

Jeżeli dysponujemy większym budżetem, chcemy mieć pełną gwarancję producenta i najnowszy model opon, to bez wahania wybierajmy opony nowe (szukając w wyszukiwarce haseł: sprzedaż opon Warszawa, wymiana opon Warszawa Białołęka, opony Warszawa). Wówczas znajdziemy firmy oferujące nowe opony od razu z ich montażem i sezonowym przechowaniem, a często będą to także warsztaty mechaniczne, gdzie od razu będziemy mogli serwisować nasze auto.

Decydując się na opony używane (to przecież spora oszczędność pieniędzy!) – wybierajmy opony klasy Premium lub średniej półki, najlepiej prawie nowe (7-8 mm bieżnika). Tego typu opony używane na pewno będą lepszym rozwiązaniem, niż nowe opony najsłabszych marek lub chińskiej produkcji. Wyobraźmy sobie, że ktoś kupił nowe, markowe opony pojeździł jeden sezon, a potem sprzedając auto odsprzedaje niepotrzebne już opony prawie nowe. W dalszym ciągu są to opony klasy Premium, w dalszym ciągu są w bardzo dobrym stanie, a jakość wykonania ich oraz właściwości jezdne są o niebo lepsze od nowych opon chińskich, które mają być tylko tanie i konkurować ceną. Niestety za niską cenę nie kupimy jakości, dlatego przy ograniczonym budżecie warto zastanowić się nad zakupem markowych opon używanych, bo roczny Michelin, to w dalszym ciągu Michelin!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*