Przechowywanie opon w Warszawie

serwis opon warszawa białołęka

Opony powinniśmy przechowywać w odpowiednich warunkach. Ważna jest odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, oddziaływanie promieni UV oraz innych substancji chemicznych, np. ozonu. Niewłaściwie przechowywane opony znacznie szybciej się starzeją, guma ulega degradacji (mówimy, że parcieje), pojawiają się mikropęknięcia na całej oponie, co nieodwracalnie uszkadza jej konstrukcję.

Każda szanująca się przechowalnia opon Warszawa Białołęka dba o to, aby opony były składowane w zamkniętym, suchym, chłodnym i odizolowanym od działania substancji chemicznych miejscu. Opony powinny być przechowywane pionowo na regałach i co kilka miesięcy rotowane. Jeżeli są to koła – mogą być one przechowywane jedno na drugim w pionie. Przed oddaniem do składowania opony i felgi należy wyczyścić z błota i soli, jeżeli takowe na nich zalegają. Profesjonalne przechowywanie opon Warszawa Białołęka oferuje mycie, czyszczenie i konserwację opon lub całych kół. Wybierając przechowalnię zwróćmy uwagę przede wszystkim na miejsce przechowywania opon i kół oraz usługi dodatkowe. Pamiętajmy też, że dla pełni bezpieczeństwa usługa tego typu wymaga sporządzenia obustronnej umowy.

Usługa przechowywania opon / kół jest niezwykle wygodna i pomocna jeżeli mieszkamy w bloku mieszkalnym. Oszczędza nam miejsce i czas potrzebny na wydobywanie naszych opon np. z piwnicy. Niewielkim kosztem zyskujemy oszczędność, czasu i miejsca, a nasze opony są przechowywane w idealnych dla nich warunkach, dzięki czemu posłużą nam jeszcze kilka dobrych sezonów bez konieczności ich przedwczesnej wymiany na nowe.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*