Kiedy wymienić opony na zimowe?

Generalnie stała temperatura 7 stopni i mniej powoduje utratę właściwości jezdnych opon letnich. Miesiąc październik, to początek co sezonowej wymiany opon na zimowe. Zdarzają się przesunięcia na listopad natomiast wszystko zależy od pogody – nie da się tego do końca przewidzieć.

Opony na zimowe warto wymienić kiedy temperatura przez kilkanaście dni utrzymuje się na poziomie poniżej 10 stopni. Jeżeli nic nie wskazuje na gwałtowny i niespodziewany napływ ciepłego powietrza, to jak najbardziej warto wybrać się do serwisu trochę wcześniej i uniknąć czekania w kolejkach. Temperatura około 10 stopni nie powoduje szybszego zużycia opon zimowych – nie musimy czekać na temperatury minusowe. Kiedy słupek rtęci spadnie poniżej zera zazwyczaj jest już za późno na zmianę opon – musimy szczególnie uważać poruszając się w takich warunkach na oponach letnich.

Nagłe opady śniegu zawsze powodują histerię wśród kierowców, każdy chciałby wymienić opony natychmiast. W przypadku Warszawy, która jest w czołówce europejskich miast pod względem ilości samochodów posiadanych przez jej mieszkańców, łączne możliwości warsztatów zajmujących się wymianą opon są niewystarczające.

Część warsztatów np. serwis Autoopony na ul. Konwaliowej 5 na warszawskiej Białołęce wprowadził możliwość zapisu na wybraną godzinę przez Internet. W szczycie sezonu czas realizacji usługi może się wydłużyć do około tygodnia, natomiast dostajemy gwarancję wykonania usługi w określonym terminie bez czekania w kolejce. Możemy przy okazji dokonać zakupu opon zimowych (opony zimowe Warszawa – sklep) oraz przechowania letnich – cały zakres usług jest realizowany kompleksowo, co także wpływa korzystnie na cenę. Wymiana opon w Warszawa nie może być wygodniejsza.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*